DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Dom Pomocy Społecznej w Węgorzewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019  r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie.

Data publikacji strony internetowej: 2016.03.04

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2016.03.04

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  1. na naszej stronie nie ma materiałów audiowizualnych (zwierających napisy dla osób głuchych),
  2. Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w stronie.
  3. Strona zawiera dokumenty PDF, które są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.

 

Wyłączenia:

  1. mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

 

Oświadczenie sporządzono dnia 2021.03.30

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Dom Pomocy Społecznej na siedzibę  przy ul. 11 Listopada 12, 11-600 Węgorzewo. Numer telefonu centrali 87 427-31-50, numer fax-u -87 427-28-25. Adres poczty elektronicznej:  sekretariat@dps.wegorzewo.pl , adres strony internetowej: http://wegorzewo.naszdps.pl/, adres serwisu Biuletynu Informacji Publicznej: http://wegorzewo.naszdps.pl/bip/, adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /dps-wegorzewo/SkrytkaESP

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt tel. (0-87) 427 31 50 lub e-mail: sekretariat@dps.wegorzewo.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Postepowanie odwoławcze

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna

Dom Pomocy Społecznej na siedzibę  przy ul. 11 Listopada 12, 11-600 Węgorzewo.

1. Dostępność wejścia do budynku.

Do budynku administracji prowadzi jedno główne wejście po schodach, posiadające drzwi przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dostępność zapewniona jest poprzez wsparcie pracownika pełniącego dyżur na portierni zlokalizowanej przy wejściu głównym do budynku.

Do 6 budynków mieszkalnych prowadzi jedno główne wejście (w tym dwóch budynkach po schodach), posiadające drzwi przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dostępny jest również podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

2. Dostępność korytarzy, schodów i wind.

Dla osób poruszających się na wózkach dostępne są wszystkie korytarze i pomieszczenia na każdym z pięter. W budynku są windy(w tym jedna platforma schodowa) przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Dostępne toalety dla osób niepełnosprawnych (w tym w każdym pokoju mieszkalnym) .

3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

a) informacja o rozkładzie budynków zapewniona jest w sposób głosowy (pracownik pełniący dyżur na portierni zlokalizowanej przy wejściu głównym na teren DPS ),

c) w budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Dostępność zapewniona jest poprzez wsparcie pracownika Domu Pomocy Społecznej, dane kontaktowe tel. 87 427 31 50, email sekretariat@dpsd.wegorzewo.pl.

d) budynki posiadają podjazdy dla wózków inwalidzkich, windy oraz platformy schodowe . Budynek administracji nie posiada podjazdów dla wózków inwalidzkich, wind oraz platform schodowych.

4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie Domu Pomocy Społecznej znajduje się parking. Parking nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Dostępność zapewniona jest poprzez wsparcie pracownika Domu Pomocy Społecznej dane kontaktowe tel. 87 427 31 50, email sekretariat@dpsd.wegorzewo.pl

5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

6. Brak tłumacza języka migowego.

W górnym prawym rogu strony umiejscowiono menu w którym znajdują się pomocne opcje: „Rozmiar czcionki”, „Wersja kontrastowa”.

Korzystanie z klawiatury

[Tab]: przenosi fokus (punkt uwagi) do następnego aktywnego elementu na stronie (odnośnika, formularza)
[Shift] + [Tab]: przenosi fokus do poprzedniego aktywnego elementu na stronie (odnośnika, formularza) [Enter] - uaktywnia odnośnik i przyciski strzałki w dół↓ i w górę↑ oraz w lewo→ i w prawo← - umożliwiają przemieszczanie się między pozycjami górnego menu        
[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok          
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok

 

InformacjeInformacje:

Liczba wyświetleń: 640

Utworzono dnia: 31.03.2022

Dokument wprowadził:
Beata Jakucińska

Dokument opublikował:
Beata Jakucińska

Historia publikacjiHistoria publikacji:

31.03.2022, Beata Jakucińska:

Edycja zakładki Deklaracja Dostępności

31.03.2022, Beata Jakucińska:

Edycja zakładki Deklaracja Dostępności

31.03.2022, Beata Jakucińska:

Edycja zakładki Deklaracja Dostępności

31.03.2022, Beata Jakucińska:

Utworzenie zakładki Deklaracja Dostępności